Yhteistyö Maxivisionin kanssa laajentaa JRTV:n näkyvyyttä

—

kirjoittanut

kategoriassa ,

Järviradion tuottama tv-kanava JRTV on tuplannut näkyvyytensä ympäri Suomen, kun kanava on laajentunut lokakuun lopussa uuden Maxivision-yhteistyön myötä valtakunnallisesti saataville. JRTV-kanava löytyy Maxivision digiboksin kanavapaikalta 25. Maxivision tuo lähetykset ruutuun asuinpaikasta ja nettiyhteydestä riippumatta.

JRTV:n tulo ruutuihin oli jo aiemmin turvattu yli 25 paikallisen operaattorin voimin, mutta uusi strateginen kumppanuus Maxivisionin kanssa mahdollistaa kanavan valtakunnallisen saatavuuden minkä tahansa laajakaistaliittymän avulla. Kuituverkkojenkin osalta saatavuus kasvaa entisestään, sillä Maxivisionin kumppanien kautta kuituoperaattoreiden verkkoja on nyt viisikymmentä.

Mikäli kotitaloudessa ei ole valokuitua, saa JRTV:n näkyviin Maxivisionin digiboksilla, joka toimii mulla tahansa laajakaista- tai nettiyhteydellä. Kanavaa voi katoa myös erillisen JRTV-sovelluksen kautta.

Listan mukana olevista kuituoperaattoreista näkee osoitteesta jarviradio.fi/katso.

JRTV ei toistaiseksi ole suurten operaattorien DNA:n, Elisan tai Telian tv-kanavatarjonnassa.

Mediamonitori


Kommentit

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *